Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Aktualności

Wyniki konkursu pisarskiego

WP 20190327 11 21 39 ProWP 20190327 11 21 39 Pro

27 marca odbyło się ogłoszenie wyników IV edycji konkursu pisarskiego z języka angielskiego Writing Competition. W konkursie wzięło udział 11 uczniów na różnym poziomie językowym, jednak jak się okazało podczas analizy prac wygrało doświadczenie. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- Wiktoria Fiodorow kl. III Ti „ Faked happiness”

II miejsce- Mateusz Kowalewski kl. III Ti „Stupid mistake”

III miejsce- Łukasz Milewski kl. II B „ A debt I paid with my life”

Wyróżnienie- Aleksander Michał Racis kl. III Ti „ Happy?!”

Targi edukacyjno-zawodowe

targi032019022We wtorek (26.03) w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół numer 4 w Suwałkach odbyły się  targi edukacyjno-zawodowe. Tradycyjnie nie zabrakło tam naszego stoiska. Najbardziej oblegane było stanowisko naszych fryzjerek. Duże zainteresowanie wzbudziła także  mini strzelnica zorganizowana przez uczniów i uczennice naszego liceum mundurowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

wat03201906723 marca 2019 klasy II Liceum Ogólnokształcącego brały udział w Dniu Otwartym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji oraz wymaganiami stawianymi przed kandydatami ubiegającymi się o miejsce na studiach cywilnych oraz wojskowych. Została także przedstawiona oferta edukacyjna uczelni, po czym uczniowie udali się na teren kampusu, aby zwiedzić wybrane wydziały. Po treściwym wojskowym posiłku na placu apelowym, gdzie także można było podziwiać sprzęt należący do WAT-u, uczniowie udali się na zwiedzanie Zamku Królewskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwszy Dzień Wiosny

pdw032019006Pierwszy Dzień Wiosny był w naszej szkole bardzo kolorowy i radosny. W niektórych klasach role uczeń- nauczyciel zostały zamienione miejscami, w innych klasach królowały wcześniej wylosowane barwy, w które mieli przebrać się uczniowie. Przy współpracy dietetyk p. Marty Jeruć odbył się także Test Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu, w którym zwycięzcami okazali się Krystian Mikołajczyk oraz Sebastian Olszewski z kl. II LO A. Nagrodą były bilety do kina oraz kosz wypełniony zdrową żywnością. W czasie przerw, dzięki klasie I LO A można było raczyć się pysznymi goframi. Szkoda, że nie każdy dzień w szkole jest tak wesoły i kolorowy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Turniej o Puchar Dyrektora LO ZDZ i Dyrektora ZS nr 2

puchardyrzdz032019013W hali sportowej II LO w Suwałkach w dniu 15.03.2019r.odbyły się mistrzostwa suwalskich szkół ponadpodstawowych o Puchar Dyrektora LO ZDZ i Dyrektora II LO w strzelaniu z karabinka pneumatycznego (kpn-20).

W  zawodach o Puchar Dyrektora LO ZDZ i Dyrektora II LO do rywalizacji indywidualnej w kategorii OPEN przystąpiło  70 zawodników, z których 10 najlepszych walczyło „ Super Finale”. 

W klasyfikacji indywidualnej OPEN  Klaudią  Brodowską zajęła drugie miejsce, a  najlepszy z chłopców  Maciej Mackiewicz był  siódmy, a Mateusz Olszewski – dziewiąty.

Ostatecznie w  super finale:

-  Klaudia Brodowska zajęła trzecie miejsce,

- Maciej Mackiewicz – siódme miejsce,

-  Nikola Markow – ósme miejsce,

- Patrycja Sołtys – dziewiąte miejsce,

-  Mateusz Olszewski  - dziesiąte miejsce.  

W klasyfikacji  drużynowej drużyna chłopców zajęła pierwsze miejsce, a drużyna dziewcząt drugie miejsce.

Sukces w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

puchar pms032019010W hali sportowej II LO w Suwałkach w dniu 14.03.2019r. odbyły się mistrzostwa suwalskich szkół ponadpodstawowych o Puchar Prezydenta Suwałk.

W klasyfikacji drużynowej chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie:

 - Mateusz Olszewski

 -Maciej Mackiewicz  

- Paweł Zamożniewicz

W klasyfikacji indywidualnej  chłopców pierwsze miejsce zajął  Mateusz Olszewski  , a trzecie miejsce  Maciej Mackiewicz.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna naszej szkoły  w składzie:

- Klaudia Brodowska

- Nikola Markow

-  Ewa Mentel

W klasyfikacji indywidualnej  dziewcząt drugie miejsce zajęła  Klaudia Brodowska.

  WIEKIE GRATULACJE!

CZYTAJ WIĘCEJ

Staż w Hiszpanii

hiszpania2019004Staż w Hiszpanii - to już kolejny pobyt uczennic Technikum Fryzjerskiego w Valencii. Jak co roku dziewczęta mogły doskonalić swój warsztat zawodowy. Poznały pracę fryzjerów Hiszpańskich salonach. Weekendy były przepełnione zwiedzaniem i poznawaniem kultury Hiszpańskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

"WOKULSKI TRZY POKOLENIA"

wok6 lutego nasi uczniowie udali się po raz kolejny na spotkanie z teatrem. Tym razem aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia zaprezentowali spektakl oparty na powieści Bolesława prusa "Lalka".Czym przede wszystkim należy kiewować się w życiu? Czy idealizm pomaga czy komplikuje naszą egzystęcię?

Odpowiedzi na te i inne pytania mogliśmy rozważyć w trakciespektaklu, który zmuszał widza do głębszej refleksji nad sensem życia człowieka.

Dziękujemy aktorom i czekamy na następne spotkanie.

XIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

maks1

W dniu 28 lutego 2019 w Suwałkach odbył się diecezjalny etap XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Miło nam poinformować, że I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Kacper Masłowski  i III miejsce Bartosz Zaśkiewicz z kl III LOB. Laureatom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników w ogólnopolskim etapie finalnym, który odbędzie się 4 kwietnia 2019r w Siedlcach.

Niech nikt nie czuje się przegranym bo każdy kto choć trochę poznał św. Maksymiliana Marię Kolbe na wspaniały wzór do naśladowania.

 

 

 

 

 

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Tłusty Czwartek

zawpaczki201905228 lutego w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Największym smakoszem pączków okazał się Oskar Krystkiewicz z III B, który zjadł 5 sztuk smakołyków w czasie 2 minut i 12 sekund przy niesamowitym dopingu ze strony publiczności szkolnej. Zobaczymy, czy za rok znajdą się śmiałkowie, którzy pobiją ten rekord.

 

CZYTAJ WIĘCEJ