Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Aktualności

Odsłonięcie pomnika Obławy Augustowskiej

 

pomnik1W niedzielę (17.06.2018r) uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w odsłonięciu pomnika ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945r. Monument na rondzie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja przedstawia złożone do modlitwy dłonie, oplecione drutem kolczastym, wznoszące znak Polski Walczącej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w pobliskim kościele Bożego Ciała, której przewodniczył arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Wystąpienie wygłosił również Jarosław Zieliński, poseł na Sejm RP i wiceminister spraw wewnętrznych, patron uroczystości. Okolicznościowe listy skierowali Andrzej Duda, prezydent RP, Marek Kuchciński, marszałek Sejmu i Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hołd ofiarom Obławy Augustowskiej

15 06 18 misterium suwalki ok 8W piątek (15.06.2018r) nasi uczniowie liceum mundurowego wzięli udział corocznym Misterium Patriotyczno-Religijnym, Drogi Krzyżowej. Uroczystość ma na celu upamiętnienie ofiar Obławy Augustowskiej 1945r.. Stacje Drogi Krzyżowej stanowiły brzozowe krzyże z nazwami miejscowości na Suwalszczyźnie, z których 70 lat temu NKWD i Armia Czerwona uprowadziła 600 polskich patriotów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień Matki

dzienmatki201801226.05.2018r. fundacja Doktor Clown  wraz  z uczennicami Technikum Fryzjerskiego zorganizowały  nietypowy Dzień Matki. W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach na oddział pediatrii zaproszono mamy małych pacjentów.Panie mogły zmienić fryzurę, zrobić makijaż i choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk. W tym czasie aktorzy organizowali czas maluchom. Zarówno mamy jak i ich pociechy bawiły się wyśmienicie.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Matura 2018

matura2018009Zakończyły się zmagania maturalne.

Jak co roku abiturienci naszej szkoły przystąpili do egzaminu maturalnego.  

Życzenia które ponad sto lat temu napisał indyjski poeta, laureat Nagrody Nobla, Rabindranath Tagore. Po małej przeróbce brzmią tak:

Chciałbym Was czymś obdarzyć moje dzieci, bo unoszeni jesteśmy z prądem świata.
Nasze życia będą rozłączone, a miłość nasza zapomniana.
Nie jestem jednak tak głupi, abym się spodziewał, że zdołam kupić Wasze serca za podarunki.
Wasze życie jest jeszcze młode, ścieżka długa, jednym łykiem wypijacie przynoszoną Wam przeze mnie miłość, a potem się odwracacie i już Was nie ma.
Macie swoje zabawy i towarzyszy, z którymi się bawicie.
Cóż z tego, że nie macie dla mnie czasu ani myśli?
Ja za to będę miał w starości aż nadto wolnego czasu, aby liczyć dni, które przeszły, i piastować w sercu to, co z rąk naszych uszło na zawsze.
Prędka rzeka pędzi ze śpiewem, łamiąc wszystkie przeszkody.
Ale góra trwa i pamięta, wysyłając za nią swą miłość.
 

 

CEM z certyfikatem Ministerstwa

spkm elk 2017 084Nasze Liceum Mundurowe ponownie zdobyło certyfikat Ministerstwa Obrony Narodowej. W naszym regionie do pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej dla klas mundurowych na lata 2018-2020 zakwalifikowane zostały również: Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego  w Giżycku oraz Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

 

KASY FISKALNE - promocja dla uczniów naszej szkoły - 26 maj 2018 r.

kasy fiskalneZapraszamy uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum na jednodniowe szkolenie

KASY FISKALNE i INNE URZĄDZENIA SKLEPOWE

Na szkoleniu poznacie wszystkie tajniki, jakie kryje w sobie to urządzenie oraz zakres podstawowych czynności wykonywanych przez każdego sprzedawcę.

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej obsługi kasy fiskalnej, jest wymagane przy zatrudnieniu we wszystkich placówkach handlowych.

 PLANOWANY TERMIN SZKOLENIA:   26 maj (sobota) godz. 9.00 

 

Program szkolenia:

  • Uzyskiwanie raportów kasowych
  • Znajomość aktualnych przepisów prawnych regulujących zastosowanie kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych 
  • Znajomość przeznaczenia urządzeń rejestrujących 
  • Wielkość asortymentu oraz optymalna organizacja placówki

Po ukończonym szkoleniu słuchacze otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Koszt szkolenia: 80 zł/osobę *

* Promocja dotyczy tylko uczniów naszej szkoły. Pozostali chętni płacą 90 zł.

ZAPISY: w SEKRETARIACIE SZKOŁY 

 

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

konstytucja 13 majaTak jak w całym kraju w Suwałkach odbyły się w środę (03.05) uroczystości  z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była msza święta  i okolicznościowe wystąpienia w Parku Konstytucji 3 Maja w centrum miasta. Przybyli przedstawiciele władz, poczty sztandarowe szkół (w tym nasze Liceum Ogólnokształcące - mundurowe, Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej, delegacje instytucji i mieszkańcy.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów 2018

zakmat2018012W piątek 27 kwietnia 2018 r. pożegnaliśmy abiturientów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum.

W uroczystości Wzięli udział Dyrekcja, nauczyciele, maturzyści oraz uczniowie młodszych klas. Jak zawsze nie obyło się bez wzruszeń. Wiele emocji przyniosły pokazy zdjęć z zrobionych podczas trzech lat nauki naszych wychowanków. Wręczono też nagrody i wyróżnienia, oraz oczywiście świadectwa ukończenia szkoły.

 

 

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Targi Edukacyjne 2018

targi2018010We wtorek – 24 kwietnia w godzinach 10.00-15.00 w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odbyły się targi edukacyjno-zawodowe. Impreza zorganizowana zostaław ramach  projektu pt. „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”. Podczas wydarzenia szkoły ponadgimnazjalne prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i nauczyciele z Technikum Fryzjerskiego i Informatycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego – Mundurowego. Jak zawsze nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Targi Fryzjersko-Kosmetyczne LOOK FORUM

poznan2018071Targi Fryzjersko-Kosmetyczne LOOK FORUM w Poznaniu to coroczne święto kreatywności, barw i unikatowych pomysłów . Zmagania konkursowe, pokazy gwiazd, premiery kolekcji stanowią prawdziwą wizytówkę targów. Uczennice Technikum fryzjerskiego uczestniczyły w tym prestiżowym wydarzeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ