Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Aktualności

Hej, kolenda, kolęda...

wigilia122017 056Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolnej wigilii i jasełek, które odbyły się 22 grudnia 2017r.

Bożonarodzeniowe przedstawienie poprzedził konkurs kolęd.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - klasy II TF, IITI, ILOB

II miejsce - klasa ITF

III miejsce - klasa IIILOB

IV miejsce - klasa IILOB

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy pod wrażeniem ich umiejętności oraz kreatywnego podejścia do tematu.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcja "Daj włos!" z fundacją Rak'n'Roll

Rozpoczęliśmy współpracę z fundacją Rak'n'roll.

plakat daj wlosDaj włos!… to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj DSC 0445bwłos”. Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które będą zbierać ścięte włosy i przekazywać je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce, który tylko zadeklaruje chęć współpracy. Do akcji przyłączył się już salon Jagi Hupało, znanej stylistki fryzur, kreatorki wizerunku, specjalistki w kwestii wyglądu i właścicielki salonu Jaga Hupało&Thomas Wolff Hair Studio. Fundacja współpracuje również z firmą Rokoko Hair Company, która będzie przygotowywać peruki.

   

 

 

Nawet najmłodsi pomagają

 

podurgiel

 

 

 

Karolina Staszkiewicz

Karolina staszkiewicz

 

Emilia Podurgiel

 

Emilia PodurgielZuzanna Staśkiewicz

Zuzanna Staskiewicz

Nikola Jaworska

Nikola Jaworska

Magdalena Grzeszczyk

Magdalena Grzeszczyk

Pierwsza odważna - Małgosia Ciszewska

malgosiaW dniu 15.03.2016r. do naszej pracowni fryzjerskiej zgłosiła się Małgosia Ciszewska.Chęc pomocy innym zmobilizowała ją do oddania swoich włosów.Jest to pierwszy krok do rozpowszechnienia akcji "Daj włos!", która organizujemy w naszej szkole we współpracy z fundacją RAK'N'ROLL.

Monika Kanoza

monika kanoza 2

Izabela Anuszkiewicz

IZABELA ANUSZKIEWICZ1

Karolina Frydrych

Karolina frydrych1

Renata Galicka

Milena Galicka

Julia Kundzicz

 

 

Pilotażowy program szkolenia klas mundurowych

szkoleniekmW 14 Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej rozpoczęło się szkolenie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z/s w Suwałkach. W ramach „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowane wojskowych klas mundurowych” instruktorzy z suwalskiej jednostki przeprowadzili zajęcia z musztry, obrony przed bronią masowego rażenia oraz wychowania fizycznego. Program został dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Uczniowie otrzymali sprzęt do ćwiczeń oraz pełne umundurowanie.

Czytaj więcej ->

Szlachetna Paczka 2017

szlachetna122017 011Z wielką radością informujemy że w zakończonej niedawno kolejnej edycji "Szlachetnej Paczki" zebraliśmy mnóstwo prezentów, z których zrobiliśmy aż 14 paczek. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom jak również wolontariuszom za pomoc w zbiórce i pakowaniu prezentów. Serdecznie podziękowania składamy również pracownikom Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka, którzy również mają duży wkład w tak udanej akcji.

CZYTAJ WIĘCEJ

W poszukiwaniu Patrona klas mundurowych.

 

Spotkanieaut122017 027W dniu 8 grudnia 2017r. przedstawiciele klas mundurowych uczestniczyli w Muzeum  Okręgowym w Suwałkach w promocji książki pt. Dziewczyny obławy augustowskiej. Autorka książki Pani Teresa Kaczorowska przedstawiła sylwetki siedemnastu kobiet- dziewcząt, które zostały zamordowane w lipcu 1945r. Życie ich, brutalnie zostało  przerwane przez  żołnierzy NKWD i UB.  Niewyjaśniona do dziś  zbrodnia, nazwana Obławą Augustowską  pozbawiła prawa do życia ludzi, którzy chcieli wolnej  i suwerennej Ojczyzny. Słuchając opowieści o pięknych, młodych i bohaterskich dziewczynach uczniowie nabrali przekonania, że jedna z nich może być ich patronką.

 

W spotkaniu uczestniczył  ks. Stanisław Wysocki, którego siostry Kazia i Aniela zostały aresztowane i stracone w Obławie. Rozmowa z księdzem potwierdziła przekonania uczniów , że jedna z sióstr powinna zostać ich patronką. Dziewczyny z Suwalszczyzny, które należały do AK,  mogą dziś przetrwać w pamięci i być wzorcem odwagi  i patriotyzmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwszy Bajkowy Turniej za nami

bajkowymecz2017 0644 grudnia na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył się Pierwszy Bajkowy Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych, zorganizowany przez koło wolontariuszy naszej szkoły. Celem turnieju była pomoc i sprawienie przyjemności podopiecznym Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka i Gimnazjum Prolog. Biuletyn wstępu było coś słodkiego, uzbieraliśmy aż 3 kartony słodyczy z których zrobiliśmy drobne świąteczne upominki. W turnieju wzięło udział 8 zespołów.

Klasyfikacja:

1.miejsce Zs nr.6

2.miejsce LO nr.3

3.miejsce ZST

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

SZKOLENIE TAKTYCZNO-STRZELECKIE KLAS MUNDUROWYCH

Czerwonybor112017 119W dniach 1-3.12.2017r. w Ośrodku  Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Boże   uczniowie klas drugich i trzecich Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w bezpłatnym obozie szkoleniowym organizowanym przez FUNDACJĘ NIEZAPOMNIANI.

        Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez instruktorów , byłych żołnierzy wojsk specjalnych, które obejmowały szkolenie teoretyczne i praktyczne posługiwania się bronią, terenoznawstwa, przyjmowania postaw strzeleckich oraz taktyki .Odbyli też strzelanie amunicją bojową z karabinu maszynowego. Dla niektórych uczniów było to pierwsze strzelanie z broni bojowej, emocji więc nie brakowało.

      W ramach zajęć z taktyki uczniowie praktycznie ćwiczyli szyki bojowe podczas marszu i patrolowania w terenie zajętym przez przeciwnika. Odbył się też marsz na azymut w dzień i w nocy.

         Zajęcia były bardzo intensywne i trwały od godz. 6.00 do 21.00 z przerwami na posiłki.

        Dziękujemy instruktorom GROM GROUP  za przeprowadzenie szkolenia.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Andrzejki 2017

andrzejki5"Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"

30 listopada obchodziliśmy szkolne Andrzejki. Był to dzień pełen wróżb i innych atrakcji nie tylko dla panien i panienek. Każdy mógł skorzystać z propozycji zabaw przygotowanych przez uczniów  klas 2TF i  2TI. Andrzejkowe rozrywki umilił uczniom kiermasz słodkości, który zorganizowały dziewczęta z klasy 3TF.

Pomyśl sobie życzenie i .....

niech się spełni.

Wszystkiego najlepszego z okazji Andrzejek!

 

Andrzejki na wesoło

andrzejki112017 011Uczennice klasy III Technikum Fryzjerskiego, zorganizowały nietypowe zabawy Andrzejkowe. Uczestnikami byli mali podopieczni Przedszkola nr 2 w Suwałkach. Kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych bardzo spodobało się dzieciom. Andrzejki to tylko zabawa ale mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat nawet z takimi maluchami.

 

CZYTAJ WIĘCEJ