Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Aktualności

Dzień Nauczyciela oraz Otrzęsiny klas pierwszych

DSC 1395W Dniu Edukacji Narodowej Nauczyciele naszej szkoły otrzymali mnóstwo życzeń oraz przepiękną muzyczną pocztówkę przygotowaną przez Weronikę z kl. 4TF. Po występie artystycznym przyszedł czas na Otrzęsiny- tak wyczekiwane zarówno przez pierwszaków jak i uczniów klas drugich, które je przygotowały. Konkurencje były rozmaite, wszystkie dostarczyły wielkich emocji. Pierwszaki, przy ogromnym wsparciu swoich wychowawców dzielnie wykonywały kolejne zadania przygotowane dla nich przez starszych kolegów. Dzięki zdobytym punktom klasy 1 C, 1 FB oraz 1 A zdobyły cenne Immunitety, zapewniające im spokój ducha w szkolnych ławkach w wybrane przez siebie dni. Było o co walczyć!

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

DSC 137414 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ta podniosła uroczytość oficjalnie wprowadziła klasy pierwsze w poczet uczniów naszej szkoły. Drodzy Pierwszoklasiści- mamy nadzieję, że słowa przysięgi zostaną z Wami na długo.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Makbet" wciąż aktualny!

 

IMG 20191001 13585001.10.2019r. Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia przedstawił uczniom naszej szkoły ponadczasowe dzieło mistrza Williama Szekspira. Historia Makbeta przestrzega i uświadamia, jak żądza władzy może zmienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka. Chęć posiadania władzy, zaszczytów i bogactwa nie jest obca we współczesnym świecie. Często, pragnąc dojść do celu, decydujemy się pójść drogą nieuczciwą lub nawet usłaną ludzką krzywdą. Te uniwersalne prawdy ukazali nam aktorzy w spektaklu "Makbet". Na szczególną uwagę zasługuje oryginalna forma przedstawienia w konwencji teatru lalek oraz stojąca na wyoskim poziomie gra młodych aktorów. 

Po spektaklu mieliśmy okazję poznać techniki pracy ludzi teatru, a nawet wypróbować, w jaki sposób ożywia się na scenie lalki. Okazało się, że nie jest to takie proste i łatwe!

Dziękujemy całej ekipie wrocławskiego teatru za kolejne bardzo ciekawe i owocne w nowe doświadczania spotkanie. 

Uroczystość przeformowania 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

DSC 1270

30 września br. wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach związanych z przeformowaniem 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w 14 Pułk Przeciwpancerny. W obchodach wzięli udział między innymi Wiceminister Obrony Narodowej Marek Łapiński, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika oraz Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. Po defiladzie pododziałów Wojska Polskiego odbył się Piknik Militarny, w czasie którego prezentowano sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hołd Ofiarom Obławy Augustowskiej

DSC 1222

23 września uczniowie klas II i III Liceum mundurowego wraz z Panią Dyrektor Joanną Ewą Jakubowską wzięli udział w uroczystościach odsłonięcia oraz poświecenia Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Obchody 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę

17 09 19 80. rocznica agresji ZSRR na Polskę suwalki ok 2

17 września uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w uroczystościach 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, które odbyły się przed Pomnikiem Żołnierzy Września na ul. Wojska Polskiego. 

źródło: www.radio5.com.pl

W zdrowym ciele zdrowy duch!

20190927 092846Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego dbają o formę fizyczną nie tylko w szkole. Pod opieką pana Roberta Seredzińskiego młodzież wybrała się na rajd rowerowy Śladami  Jaćwingów po terenach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Na szczęście pogoda im dopisała, więc dystans 60km nie stanowił chyba nikomu dużego wyzwania.  Maturzyści postanowili także poszukać wrażeń na trampolinach i innych atrakcjach suwalskiej Movement Areny, gdzie wybrali się w ramach zajęć wychowania fizycznego. Z fotorelacji widać, że nudno nie było!

CZYTAJ WIĘCEJ

PLAN LEKCJI

calendar 1990453 960 720Aktualny plan znajduje się w zakładce "Plan lekcji" oraz w dzienniku elektronicznym.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

school tools 3596680 960 720

Ponad dwustu uczniów rozpoczęło dziś naukę w naszych szkołach: Liceum Ogólnokształcącym i Technikum. Pani Dyrektor Joanna Ewa Jakubowska przywitała młodzież miłymi słowami i życzyła im mnóstwa sukcesów, pozytywnych doświadczeń oraz niezapomianych wspomnień. Oficer Prasowy Komendanta Policji w Suwałkach podkomisarz Eliza Sawko zaszczyciła nas swoją obecnością i zachęcała uczniów do związania swojej przyszłości ze służbą w Policji. 

Życzymy wytrwałości oraz motywacji do nauki i pracy. Do wakacji zostało tylko 297 dni !!!

CZYTAJ WIĘCEJ