Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkolenia

Fotografia od A do Z

Objet du DesireFotografia od A do Z - 30 godzin zajęć

Kurs adresowany jest do średnio zaawansowanych i dociekliwych adeptów fotografii, którzy w oparciu o podstawowe umiejętności obsługi aparatu fotograficznego pragną wejść w świat fotograficznej sztuki.

Szkolenie dotyczyć będzie podstawowych tematów fotograficznych, powszechnie stosowanych w codziennym życiu, takich jak portret czy pejzaż, jak również tych, które są najczęściej wykorzystywane do wspierania wszelkich działań biznesowych - prezentacje zdjęć na stronach internetowych, fotografie reporterską i reklamową.

Kurs jest również adresowany jest do tych, którzy chcą uczynić z fotografii osobistą formę wypowiedzi twórczej - nauczyć się świadomego języka fotografii. Specjalną częścią kursu będą wykłady z podstaw psychofizjologii widzenia oraz podstaw zarządzania kolorem (tzw. colour management).

 

Uczestnicy kursu nauczą się:

  • zasad operowania oświetleniem naturalnym i studyjnym w fotografowaniu małych i dużych przedmiotów, czyli tzw. fotografii produktowej, która wykorzystywana jest w prezentacjach sprzedażowych na stronach sklepów internetowych;
  • poznają sposoby realizacji fotografii portretowej plenerowej i studyjnej oraz fotografii reporterskiej i dokumentalnej
  • poprawnie fotografować architekturę (np. w celu prezentacji sprzedaży nieruchomości lub pokazów relacji podróżniczych)
  • obróbki fotografii cyfrowej w programach komputerowych

Czas trwania kursu - 30 godzin

Koszt kursu: 450zł/osobę

 

Kurs poprowadzi Radosław Krupiński - fotograf działający od ponad 20 lat jako animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; był fotoreporterem i fotografem studyjnym koncernów wydawniczych Agora i Murator w Warszawie (1999-2004), laureat najważniejszych konkursow fotograficznych lat 90. w Polsce (Biennale Krajobrazu Polskiego, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, Konfrontacje Fotograficzne); kurator wystaw fotografii; prowadził Galerię Fotografii "PAcamera" (1991-1998), Galerię Fotografii im. Edwarda Hartwiga Domu Pracy Twórczej w Wigrach (2007-2012); założyciel Małej Szkoły Fotografii w Suwałkach w 2004 r., a obecnie jest także wykładowcą Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku (od 2010).

 

Informacje i zgłoszenia: