Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkolenia

Weekendowe WARSZTATY KROJU I SZYCIA spódnicy

centymetr

Weekendowe WARSZTATY KROJU I SZYCIA SPÓDNICY

 

Zapraszamy na zajęcia osoby, które nigdy wczesniej nie miały styczności z maszyną oraz amatorów szycia z niewielkim doświadczeniem krawieckim.

Na zajęciach uszyjecie zaprojektowaną przez siebie spódnicę, a także nauczycie się wykonywać typowe przeróbki krawieckie.

 

 

 

Wymagania: brak

W PROGRAMIE :

 1. Podstawowe techniki szycia: przybory do szycia, obsługa maszyn do szycia i overlocka,podstawowe ściegi z maszyn i ich zastosowanie, rodzaje tkanin, prawidłowe krojenie materiałów, szycie po prostej, po łuku, ryglowanie, sposoby łączenia krawędzi tkanin, rodzaje szwów
 2. Wykorzystywanie gotowych wykrojów: anatomia figury kobiecej, pomiary antropometryczne i krawieckie, zapoznanie się z gotowymi wykrojami
 3. Projektowanie spódnicy:  prawidłowe ułożenie formy, przenoszenie linii szwów, odznaczeń zaszewek, podklejanie fizeliną elementów, dopasowanie do wymiarów, wszywanie zamka krytego, przygotowanie paska do spódnicy na własny wymiar, wybór fasonu spódnicy, nauka samodzielnego przygotowania wykroju i dopasowanie do własnych wymiarów, podkładanie dołu, wykańczanie góry spódnicy.

ORGANIZACJA SZKOLENIA:

 • zajęcia w sobotę i niedzielę w godz. 9.00  - 15.00 ( po 8 godz. lekcyjnych)
 • zajęcia w 100 % praktyczne odbywające się w pełni wyposażonej pracowni krawieckiej 
 • zapewniamy maszyny i tkaninę do ćwiczeń
 • uszyta odzież na zajęciach pozostaje własnością uczestnika
 • koszt: 380,00 zł od osoby ( grupy max 10 osobowe)

Po ukończonym szkoleniu słuchacze otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

UWAGA!!! Szkolenie rozpocznie się przy zgłoszeniu min. 8 osób. Zastrzegamy sobie prawo przesunięcia planowanego terminu szkolenia w przypadku zgłoszenia mniejszej niż planowana liczby uczestników.

INFORMACJE i ZGŁOSZENIA:

 • telefon (87) 566 37 87
 • e-mail:  a.ksiazko@zdz.bialystok.pl
 • osobiście w godzinach pracy Ośrodka -Suwałki ul. Kościuszki 23.