Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Trzecie miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych

TurniejKlas Mund05 2015083W dniach 1-2 czerwca 2015 r. nasze Liceum Ogólnokształcące ZDZ w Suwałkach zdobyło trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2015”. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Jego organizatorami byli Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn składających się z czterech zawodników i kierownika, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu mundurowym.

 

 

W finale naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  1. Anna Kuprewicz
  2. Aneta Szeraszewicz
  3. Julia Zamożniewicz
  4. Kamil Hołubowicz

   Udział w finale poprzedziło zwycięstwo w eliminacjach przeprowadzonych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Podczas Turnieju rozegrano cztery konkurencje:

- test umiejętności strzeleckich

- udzielanie pierwszej pomocy

- test sprawności fizycznej

- sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o policji.

       W klasyfikacji generalnej drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce uzyskując 441 pkt. puchar ufundowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile, nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły oraz dyplom.        

              W konkurencji obejmującej sprawdzian z wiedzy o policji w punktacji indywidualnej Anna Kuprewicz zajęła po dogrywce II miejsce i uzyskała srebrny medal, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

       W konkurencji udzielania pierwszej pomocy Anna Kuprewicz i Julia Zamożniewicz zajęły II miejsce otrzymując srebrne medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na stronie       http://pila.szkolapolicji.gov.pl