Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Akcja "Daj włos!" z fundacją Rak'n'Roll

Rozpoczęliśmy współpracę z fundacją Rak'n'roll.

rakroll

plakat daj wlosDaj włos!… to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj DSC 0445bwłos”. Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które będą zbierać ścięte włosy i przekazywać je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce, który tylko zadeklaruje chęć współpracy. Do akcji przyłączył się już salon Jagi Hupało, znanej stylistki fryzur, kreatorki wizerunku, specjalistki w kwestii wyglądu i właścicielki salonu Jaga Hupało&Thomas Wolff Hair Studio. Fundacja współpracuje również z firmą Rokoko Hair Company, która będzie przygotowywać peruki.

 

   

 

 

Ola Małysko 

Ola Małysko1

 

Iwona Naruszewicz

Iwona naruszewicz1

 

Maja Staśkiewicz

 

maja staśkiewicz

 

Paulina Wróblewska

 

Wróblewska Paulina

 

 

Już po raz drugi Magda Grzeszczyk

 

 

magdalena grzeszczyk

 

 Julia Karolina Olszewska

 

Julia Aleksandra olszewska

 

 

Nawet najmłodsi pomagają

 

podurgiel

 

 

 

Karolina Staszkiewicz

Karolina staszkiewicz

 

Emilia Podurgiel

 

Emilia PodurgielZuzanna Staśkiewicz

Zuzanna Staskiewicz

Nikola Jaworska

Nikola Jaworska

Magdalena Grzeszczyk

Magdalena Grzeszczyk

Pierwsza odważna - Małgosia Ciszewska

malgosiaW dniu 15.03.2016r. do naszej pracowni fryzjerskiej zgłosiła się Małgosia Ciszewska.Chęc pomocy innym zmobilizowała ją do oddania swoich włosów.Jest to pierwszy krok do rozpowszechnienia akcji "Daj włos!", która organizujemy w naszej szkole we współpracy z fundacją RAK'N'ROLL.

Monika Kanoza

monika kanoza 2

Izabela Anuszkiewicz

IZABELA ANUSZKIEWICZ1

Karolina Frydrych

Karolina frydrych1

Renata Galicka

Milena Galicka

Julia Kundzicz