Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Wyjazd do Poznania 7-9.05.2016

poznan7 9 05 2016 101W dniach 7-8 maja 2016 odbyła się 16 edycja Międzynarodowych Targów Fryzjersko-Kosmetycznych LOOK FORUM w Poznaniu, w których uczestniczyli uczniowie naszego Technikum. Tegoroczna edycja z pewnością zaskoczyła odwiedzających atrakcyjnością pokazów. Oprócz znakomitych mistrzów fryzjerstwa i kosmetyki uczniowie mogli osobiście porozmawiać z gwiazdami telewizji, między innymi Natalią Siwiec, Barbarą Kurdej- Szatan, Patrycją Kazadi czy Rafałem Maślakiem.

poznan7 9 05 2016 037W poniedziałek 9.05.2016r. grupa młodzieży z klas drugich Liceum Ogólnokształcącego przebywała w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu gdzie zapoznała się z przeznaczeniem tych ośrodków szkolenia oraz bazą szkoleniową.

 Punktem kulminacyjnym pobytu w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych był udział w ćwiczeniach strzeleckich. Dzięki nim uczniowie mieli możliwość doświadczenia prawie całkowitej rzeczywistości wojskowej. Poza tym, każdy z uczniów sprawdzał swoje umiejętności kierowania Kołowym Transporterem Opancerzonym „ROSOMAK” w symulatorze przeznaczonym do szkolenia kierowców wojskowych.

W Szkole Aspirantów PSP uczniowie zapoznali się z tradycją szkoły i warunkami nauki, oraz z podstawowym wyposażeniem i sprzętem pożarniczym jakim dysponuje Szkoła.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń z niecierpliwością czekamy następnego tak udanego wyjazdu.