Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

SZKOLENIE PROOBRONNE KLAS MUNDUROWYCH

obozRozl052017 019W dniach 8-9.05 2017r. na terenie Centrum Konferencyjnym „Rozłogi” oraz strzelnicy w Turośni Kościelnej uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu proobronnym organizowanym przez STOWARZYSZENIE  FIA – WIERNI W GOTOWOŚCI POD BRONIĄ .

       Pierwszy dzień zajęć rozpoczął się od uczestnictwa w uroczystym apelu porannym z podniesieniem flagi państwowej. Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez instruktorów FIA które obejmowały: szkolenie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy na polu walki, posługiwania się bronią typu kbk AK oraz pistoletem Glock 17, przyjmowania postaw strzeleckich. Ćwiczyła też bezpiecznego wykorzystania broni na  polu walki. Zajęcia były bardzo intensywne i trwały aż  do godziny 21.30 z przerwami na posiłki. Uczniowie byli zakwaterowani w pokojach 2-3 osobowych.

         W drugim dniu zajęcia  rozpoczęły się o godz. 6.00 pobudką i zaprawą poranną. Następnie po śniadaniu i apelu porannym uczestnicy szkolenia udali się na strzelnicę w Turośni Kościelnej gdzie odbyło się strzelanie amunicją bojową z pistoletu Glock 17 – 20 strzałów, oraz z karabinu kbk AK  („kałacha”) – 40 strzałów w postawie  stojącej i klęczącej.

         Zajęcia odbywały się przy  bardzo niesprzyjającej pogodzie -  silnym wietrze i  padającym śniegu. Mimo złej pogody wszyscy byli zadowoleni z zajęć, było to pierwsze strzelanie z broni bojowej, emocji więc nie brakowało.

        Dziękujemy instruktorom FIA za przeprowadzenie szkolenia.