Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

„I Pętla Taktyczna GROM 2017”

obozczbor 10 2017 062WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

       W dniu 7.10.2017r. dwie drużyny 6-osobowe z LO wzięły udział w zawodach sportowych „I Pętla Taktyczna GROM 2017” zorganizowanych przez FUNDACJĘ NIZAPOMNIANI” . Zawody odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM GRUP w Czerwonym Borze.

Drużyna w składzie: Wiktoria Jałowska, Katarzyna Orchowska , Wiktoria Karpowicz, Filip Romanowski, Mateusz Wierzbicki, Jakub Szuliński zajęła I miejsce, natomiast drużyna w składzie: Karolina Gorlo, Katarzyna Siwania, Klaudia Brodowska, Mateusz Wasilewski, Mateusz Grajżul, Bartosz Żukowski zajęła VI miejsce.

     Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości około 15 km w trudnym terenie lesistym, przez bagna, żwirownie oraz wykonać zadania na punktach kontrolnych (strzelanie amunicją bojową z pistoletu i karabinku AK, udzielanie pierwszej pomocy medycznej, przeniesienie worków z piaskiem 50kg i 20 kg na dystansie około 500m).

     Bardzo trudnym elementem było pokonanie torów przeszkód na początku i końcu trasy oraz czołganie się w błocie pod samochodem i czołgiem.

     Pokonanie trasy wymagało od uczestników bardzo dużego wysiłku, odporności psychicznej i współpracy przy pokonywaniu przeszkód. O zwycięstwie decydował czas pokonania trasy ostatniego zawodnika z drużyny.