Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

"ZDZ Suwałki dla NIepodległej"

11listopad201818211 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9:00  młodzież wraz z wychowawcami uczestniczyła we mszy świętej  w intencji Ojczyzny konkatedrze pw. św. Aleksandra. Po nabożeństwie kontynuowaliśmy uroczystości związane z tym wielkim narodowym świętem pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie uczniowie naszych klas mundurowych pełnili wartę honorową.

W samo południe, wspólnie z innymi mieszkańcami Suwałk oraz licznie zgromadzonymi na tej uroczystości gośćmi, odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Narodowe śpiewanie hymnu poprzedziło złożenie przez liczne delegacje kwiatów u stóp marszałka Józefa Piłsudskiego. Nasi uczniowie mieli zaszczyt celebrować również i tę część uroczystości. Miejskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości długo pozostaną w pamięci wszystkich suwalczan.

My - uczniowie ZDZ w Suwałkach szczególnie aktywnie włączyliśmy się w organizację narodowego święta wszystkich Polaków. Godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę w w  tym wydarzeniu, potwierdzając że jesteśmy gotowi zawsze i wszędzie służyć naszej ukochanej Ojczyźnie.