Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Obchody setnej rocznicy NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

slubowanie2018036Integracyjne świętowanie odbyło się na terenie suwalskiej jednostki wojskowej. 9 listopada młodzież ZDZ wraz z kadrą pedagogiczną gościła w Klubie Jednostki Wojskowej. Od 9:30 do10:45 uczniowie pod opieką pani instruktor wykonywali kotyliony, które rozdawali nauczycielom oraz dekorowali nimi własne ubrania.

Następnie na placu odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych LO mundurowego oraz technikum. Zaszczycili też swoją obecnością żołnierze z 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej i 12 batalionu piechoty lekkiej oraz uczniowie  z Akademii Dzieci Ciekawych Świata. Uroczystej ceremonii przewodniczył  podpułkownik Krzysztof Świderski, zaś koordynatorem całego przedsięwzięcia był podpułkownik Zdzisław Wronowski. Po ślubowaniu wszyscy z przejęciem odśpiewali hymn państwowy.

Wówczas młodzież naszej szkoły ponownie zgromadziła się w klubie, gdzie zostały odczytane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz instruktorzy klubu przeprowadzili konkurs dotyczący wiedzy o wojsku oraz zdarzeń związanych z naszą niepodległością. Dla aktywnych rozdano atrakcyjne nagrody.

Po części oficjalnej uczestnicy na świeżym powietrzu częstowali się smaczną grochówką wojskową, piekli kiełbaski przy ognisku oraz rozgrzewali się gorącą herbatą i kawą. Wielu wzięło udział w śpiewaniu pieśni żołnierskich oraz oglądało eksponaty wojskowe.

Mimo chłodnej aury wszyscy byli zadowoleni, czego dowodziły śmiechy i głośne rozmowy na temat zdarzenia. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna, profesjonalna organizacja całego przedsięwzięcia oraz niezwykła serdeczność i uczynność żołnierzy jednostki i klubu wojskowego.