Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Obóz wojskowy w 14 dappanc

W dniach 27-31.05.2019r. uczniowie klas drugich przebywali na obozie szkoleniowym zorganizowanym na terenie 14 dappanc w Suwałkach w ramach realizacji programu szkolenia „Edukacja wojskowa”.

     Zajęcia rozpoczęły się od uroczystej zbiórki, na której Dowódca dywizjonu ppłk Krzysztof Świderski przywitał wszystkich uczestników, przedstawił dowódcę plutonu oraz instruktorów którzy będą prowadzili szkolenie z uczniami, jak również życzył powodzenia oraz samych sukcesów w szkoleniu. 

        Uczniowie  rozpoczęli zajęcia od przygotowania i urządzenia obozowiska, gdzie pod nadzorem instruktorów ustawiali namioty oraz przygotowywali je do zamieszkania.

        Przez pięć dni  odbywały  się intensywne zajęcia z zakresu szkolenia strzeleckiego, inżynieryjno – saperskiego, medycznego, taktyki, terenoznawstwa, OPL I OPBMR zgodnie z tematyką ujętą w programie ”Edukacja Wojskowa”. Zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy z dywizjonu. Pogoda nie miała wpływu na przebieg zajęć, mimo że było mokro i zimno.

       Uczniowie, Rada Pedagogiczna i Dyrekcja Szkoły tą drogą pragnie podziękować Dowódcy i żołnierzom dywizjonu za duży wkład pracy w szkolenie młodzieży w ciągu całego roku szkolnego.

Obóz został dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

 IMG 20190531 122215