Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

W świecie giełdowych Byków i Niedźwiedzi

cover sigg 2 2b 630x250

Kilkanaścioro uczniów z kl. IA i IB Liceum Ogólnokształcącego przystąpiło do Gry w projekcie „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”.

Udział w SIGG daje uczniom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej, z którą zapoznają się w ramach przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości". Uczniowie pracują w 5 zespołach liczących od 3 do 4 osób pod opieką nauczycielki przedmiotu.

Obecnie trwa I etap Gry.

To fantastyczny projekt, który uczy poprzez zabawę w inwestowanie. SIGG to nie tylko teoria i podstawy inwestowania w przystępnej formie, to także praca zespołowa, analizowanie, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji oraz składanie zleceń i dokonywanie transakcji. Młodzież nawiązuje kontakty z rówieśnikami i buduje relacje. Najlepsi mają szansę poznać się w czasie finału organizowanego w Sali Notowań GPW.

To świetne przygotowanie do zarządzania własnym portfelem oraz inwestowania prawdziwych pieniędzy w przyszłości.

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., a partnerami Fundacja im. Lesława A.Pagi i Fundacja GPW. Honorowy patronat nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Więcej na https://sigg.gpw.pl/