Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Światowy Dzień Rzucania Palenia

DSC 0359

W dniu 21.11.2019r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia” propagującego kampanię społeczną- Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu.

Przeprowadzony happening, ulotki rozmieszczone na korytarzach szkoły, jak również zajęcia przeprowadzone przez wychowawców klas dotyczące szkodliwości palenia,  uzmysłowiły naszej młodzieży konsekwencje zdrowotne palenia papierosów.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach informuje, że przewlekłe choroby niezakaźne w tym, te spowodowane paleniem tytoniu i biernym wdychaniem dymu tytoniowego, stanowią od lat najważniejszy problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny w Polsce. Choroby odtytoniowe obejmują 15% nowotworów oraz kilkadziesiąt chorób układu krążenia, układu oddechowego i innych narządów. Około 90% chorych na raka płuc to palacze. Mimo to w dalszym ciągu prawie ¼ społeczeństwa nałogowo pali papierosy.

W tym szczególnym czasie zachęcamy wszystkie osoby palące do podjęcia próby rzucenia palenia. Nie ma nic ważniejszego od własnego zdrowia!