Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Najcenniejsza pomoc- ta bezinteresowna !

blood donation 4166552 640

Sytuacja epidemiologiczna w kraju ograniczyła możliwość niektórych naszych działań. Mimo to, nie ustajemy w chęci pomocy innym. Samorząd Uczniowski naszej szkoły bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, o których na bieżąco Was informujemy.

W tym szczególnym okresie, gdy tak często rozmawiamy o zdrowiu warto też pamiętać o sposobach, jak możemy pomagać innym długofalowo. Od dawna mówi się o brakach zapasów krwi w stacjach krwiodawstwa w całej Polsce. Oddawać krew mogą osoby zdrowe między 18 a 65. rokiem życia. Wszystkie grupy krwi są na wagę złota. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują także do ozdrowieńców po przebytym zakażeniu COVID-19, aby oddawali swoje osocze. Szczegóły znajdziecie na stronach internetowych centrów krwiodawstwa.

Inną formą pomocy, która może uratować komuś życie to rejestracja jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych Fundacji DKMS, która podczas 11-letniej działalności zarejestrowała w naszym kraju ponad 1 700 000 potencjalnych dawców. Warto podkreślić, że kilka lat temu uczennica naszej szkoły w zaledwie kilka miesięcy po rejestracji otrzymała telefon z Fundacji i podarowała komuś życie.

Rozglądajcie się wokół siebie, pomocy można udzielać na setki sposobów. Może słyszałeś lub masz wiedzę na temat akcji, wydarzenia, w które warto się zaangażować? Daj znać Samorządowi Uczniowskiemu- może uda się nam komuś pomóc wspólnymi siłami!

stacje krwiodawstwa w woj. podlaskim

https://www.rckik.bialystok.pl/

https://www.dkms.pl/pl