Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Zawody strzeleckie

memorial6

Memoriał strzelecki im. sióstr H. i Z. Nieciuńskich

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu 19.01.2023r. w Memoriale strzeleckim im. Sióstr HiZ Nieciuńskich organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach.
Zofia i Hanna Nieciuńska chociaż żyły krótko, to ich poświęcenie zasługuje na najwyższy szacunek. W czasie II wojny światowej, włączyły się w działalność konspiracyjną w Suwałkach. Stąd musiały uciekać do Warszawy, gdzie zaangażowały się w działalność wywiadowczą działając w ramach m.in. Szarych Szeregów. Po aresztowaniu przez Niemców, poddane brutalnym przesłuchaniom i zamordowane.
W zawodach wystartowała młodzież z trzech szkół:, II LO, LO ZDZ oraz SP w Słobódce. Drużynowo nasza szkoła zajęła III miejsce, a indywidualnie najlepsi to: Kinga Kutyło z 3 A oraz Dawid Walędzewicz z 2 A
Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera podczas zawodów, rywalizacja między zawodnikami była zacięta.