Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Święto Patrona Klas Mundurowych

 331082089 1247983459140086 7745363716913621154 n

"Ci, co sen o Polsce wśród szumu drzew śnili O Niej niepodległej i wolnej śpiewali Gotowi karabin chwycić w każdej chwili I życie swe młode położyć na szali Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Żołnierze Dla których Ojczyzna, to słowo najświętsze Tak twardzi, jak skała - Żołnierze Wyklęci Cześć ich pamięci!"

W dniu 27 lutego niemal w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, klasy mundurowe uczciły pamięć bohaterów niezłomnych, w szczególności Anieli Wysockiej 17-letniej łaczniczki AK - patronki klas mundurowych naszego liceum. Przy portrecie patronki klasa 3 A wystawiła wartę honorową i zapaliła znicz pamięci. Następnie w Klubie Wojskowym odbyła się utoczystość złożona z wierszy i pieśni poświęconych pamięci żołnierzy niezłomnych. Nauczyciel naszej szkoły Pan podpułkownik rezerwy Zdzisław Wronowski w bardzo interesujący sposób przybliżył słuchaczom historię Anieli Wysockiej i działań Armii Krajowej na naszym terenie.