Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Aktualności

Przedmiotowe egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe odbędą się według poniższego harmonogramu:

25.08.2021 godz. 9.00

- język angielski 

- język niemiecki

26.08.2021 godz. 9.00

- matematyka

- fizyka

27.08.2021 godz. 9.00

- język polski

- techniki i technologie fryjerskie

Zakończenie roku szkolnego

class 1986501 640

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów

na zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się na hali OSiR w piątek 25.06.2021 o godzinie 10.00.

OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS MUNDUROWYCH

  img 7920 75i5iKK

 

Obóz szkoleniowy klas drugich LO ZDZ w Białymstoku z s. w Suwałkach

       W dniach 14-18.06.2021r. uczniowie klas drugich przebywali na obozie szkoleniowym zorganizowanym na terenie 14 pułku przeciwpancernego  w Suwałkach.

      Zastępca Dowódcy Pułku  ppłk Krzysztof Świderski przywitał wszystkich uczestników, jak również życzył powodzenia oraz samych sukcesów w szkoleniu. 

         Szkolenie młodzieży rozpoczęło się od przygotowania i urządzenia obozowiska. Następnie odbywały  się intensywne zajęcia z zakresu szkolenia strzeleckiego, taktyki, terenoznawstwa, inżynieryjno – saperskiego, medycznego,  zgodnie z tematyką ujętą w programie ”Edukacja Wojskowa”. Zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy z pułku.
      Podczas obozu  odbył się również sprawdzian wiedzy teoretycznej i praktycznej prowadzony przez komisję wyznaczoną rozkazem dowódcy 14 pppanc. Sprawdzian składał się z dwóch części – testu wiedzy teoretycznej  i  sprawdzianu umiejętności praktycznych w formie „ścieżki taktycznej”. Do egzaminu przystąpiło 50 uczniów.

Uczniowie, Rada Pedagogiczna i Dyrekcja tą drogą pragnie podziękować Dowódcy i żołnierzom pułku  za duży wkład pracy w szkolenie młodzieży w ciągu całego roku szkolnego.

Opracował: ppłk rez. Zdzisław Wronowski

link do artykułu 

CZYTAJ WIĘCEJ

REKRUTACJA 2021/2022

rekruatcja

Prezentacja kierunków kształcenia w naszych szkołach

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki dokumenty do szkoły ponadpodstawowej będzie można składać w następujących terminach:

- Liceum Ogólnokształcące-  oddział przygotowania wojskowego od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

- Liceum Ogólnokształcące- mundurowe  od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.

- Technikum- technik usług fryzjerskich z elementami kosmetyki od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.

Szczegółowe terminy całego postępowania rekrutacyjnego można znaleźć tutaj:

strona MEiN

harmonogram rekrutacji

 

Święto 14 Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego

IMG 20210526 WA0026

W dniu 21.05.2021r. uczniowie klas drugich wzięli udział w II święcie 14 Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego które odbyło się  na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.  Uroczyste obchody święta poprzedziła polowa msza święta w intencji żołnierzy. Doroczne święto obchodzone w dniu 24 maja nawiązuje do daty święta 4 dywizjonu artylerii konnej, jednostki której tradycje dziedziczy 14 pułk przeciwpancerny.

Przed uroczystą zbiórką uczniowie  uczestniczyli w  pokazie sprzętu wojskowego przygotowanego przez żołnierzy z Rumuni i Chorwacji, którzy przebywają wraz z żołnierzami amerykańskimi w ramach grupy bojowej NATO. Po uroczystości uczniowie zostali poczęstowani smaczną grochówka wojskową.

CZYTAJ WIĘCEJ

TRWA REKRUTACJA DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ

baner stv9yha

Ważna informacja dla uczniów, osób pracujących, bezrobotnych, kobiet i mężczyzn – dla wszystkich. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach im. gen dyw. Józefa Leśniewskiego prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej (tsw). Zainteresowani służbą wojskową w Obronie Terytorialnej odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe, które jest przeznaczone dla osób bez przeszkolenia wojskowego oraz złożonej przysięgi wojskowej. Natomiast 8-dniowe szkolenie wyrównawcze dedykowane jest żołnierzom rezerwy. Po jego ukończeniu żołnierze będą pełnili służbę rotacyjnie w 12. batalionie lekkiej piechoty w Suwałkach – 1 weekend w miesiącu.

Oferta terytorialnej służby wojskowej skierowana jest do osób, którzy spełniają następujące warunki:

1)     posiadają obywatelstwo polskie,
2)     posiadają odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej,
3)     są pełnoletni,
4)     są niekarani za przestępstwo umyślne.

 

Procedura rekrutacyjna jest bardzo prosta i obejmuje:

1)    rejestrację na Resortowym Portalu Wojska Polskiego www.zostanzolnierzem.pl,

2)    złożenie wniosku o powołanie na szkolenie do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach,

3)    stawiennictwo w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Suwałkach (siedziba WKU) oraz poddanie się badaniom lekarskim i psychologicznym (nie dotyczy żołnierzy rezerwy),

4)    odbiór karty powołania na szkolenie.

Najbliższy termin szkolenia dla ochotników do terytorialnej służby wojskowej przedstawia się następująco:

1)     26.06.2021 - 10.07.2021 – 16 - dniowe szkolenie podstawowe - przeznaczone dla osób bez złożonej przysięgi wojskowej i przeszkolenia wojskowego,
2)     03.07.2021 - 10.07.2021 – 8 - dniowe szkolenie wyrównawcze - dedykowane żołnierzom rezerwy.

Żołnierzowi w tsw, za każdy dzień ćwiczenia, przysługuje świadczenie pieniężne w wysokości 117,14 zł oraz 411 zł za gotowość do służby. Łącznie za odbycie dwóch dni ćwiczeń w miesiącu otrzymuje on kwotę 645,28 zł netto. Za 16-dniowe szkolenie podstawowe przysługuje około 2,5 tys. zł.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach (WCR) to stosunkowo nowe rozwiązanie, które znacząco skraca procedury związane z powołaniem ochotników do wojska. Do tej pory kandydaci do służby w Wojsku Polskim wnioski o powołanie składali osobiście, odwiedzając WKU oraz za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom otwarty został trzeci kanał komunikacyjny – Portal Rekrutacyjny Wojska Polskiego www.zostanzolnierzem.pl. Z kandydatami, którzy zarejestrują się na portalu, nawiązany zostanie kontakt telefoniczny. Rekruter WKU zaprosi ochotnika do Wojskowego Centrum Rekrutacji, które swoje prace prowadzi raz w miesiącu. Najbliższe kwalifikacje do służby wojskowej w ramach WCR w Suwałkach planowane są na 13-14 maja 2021 r.

Informacje na temat procedur rekrutacji, terminów kolejnych szkoleń oraz szczegółów powołania do suwalskiego 12 batalionu lekkiej piechoty można uzyskać w WKU w Suwałkach, tel. 261347357 lub na stronie internetowej www.wkusuwalki.wp.mil.pl.

Harmonogram nauki w trybie hybrydowym

powrot do szkoly

Już od 17 maja uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do nauki w szkole, na razie w trybie hybrydowym. Uczniowie danych klas będą uczestniczyli w lekcjach na terenie szkoły według podanych terminów:

Od 17 .05.2021 do 21.05.2021  do szkoły przychodzą klasy IA, IB, IIA, IIC, IF,IIFA, III F

od 24.05.2021  do 28.05.2021 do szkoły przychodzą klasy  IIB, IID, IIFB, 

Do zobaczenia !

Uwaga! Matura!

 

matura

Tegoroczni absolwenci powinni na bieżąco monitorować komunikaty Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki w związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronach internetowych:

ministerstwo edukacji i nauki

cke 

#SprzątamyDlaPolski

 

SprzątamyDlaPolski

Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski"  zachęca uczniów do udziału w akcji pn. #SprzątamyDlaPolski. 22 kwietnia jest Dniem Ziemi, dlatego celem akcji jest zadbanie o naszą planetę. Aby wziąć udział w akcji należy w terminie do 23 kwietnia 2021 (piątek) do końca dnia wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://forms.gle/4zayCiXTJGGCghgi7 Po otrzymaniu zgłoszenia Klub skontaktuje się z każdą zgłoszoną osobą przekazując szczegółowe informacje na temat akcji, którą zostanie przeprowadzona w pełnym dostosowaniu do panującej aktualnie sytuacji epidemicznej. Udział w akcji polega na sprzątaniu świata w swojej najbliższej okolicy w dniu 24 kwietnia 2021 wraz z zamieszczeniem na ten temat informacji w mediach społecznościowych z hasztagiem #SprzątamyDlaPolski. Zachęcamy tych wszystkich, którym nie obca jest świadomość ekologiczna i troska o planetę.