Suwałki

Kursy i Szkoły

Szkoła

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

baner 366 x188 003

W środę 6 września nasza szkoła wraz z 14 Suwalskim Pułkiem Przeciwpancernym włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wspólną lekturę fragmentów powieści rozpoczął Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosław Zieliński wraz z Panią Dyrektor Joanną Ewą Kapłon oraz dowódca pułku Pułk. Krzysztof Świderski i szef WCR Pułk. Jarosław Kowalewski. Kolejne fragmenty odczytały uczennice naszej szkoły, a Wiktoria z klasy 3 A OPW wykonała pieśń "Za Niemen hen precz" pochodzącą z filmu, będącego ekranizacją powieści. 

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest propagowanie znajomośi literatury narodowej.